• autor: MichalN97, 2015-08-29 17:04

Lotnik Twardogóra: Polonia Jaszowice 3:0

Bramki:

30' Sz.Gabryelski

40' P. Jażdzewski (E.Prokopowicz)

85' M.Matysiak ( J.Budzowski)

Zmiany:

Sz.Gabryelski --->T. Babirzecki

S.Miziniak ----> J.Budzowski

M.Hanicki ----> T.Naborczyk

Do 3 kolejki OLJS przystąpiliśmy zmotywowani, chcąc zrehabilitować się za kiepski początek sezonu i za fatalną porażkę z Polarem w środę. Spotkanie z Polonią w Twardogórze było idealną okazją do przełamania się i zdobycia 3 punktów na własnym stadionie. W mecz weszliśmy skoncentrowani, od początku mieliśmy wyraźną przewagę optyczną, jednak przez większość pierwszej połowy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W tym czasie stwarzaliśmy sobie liczne okazje, jednak brakowało zdecydowania i groźnych strzałów. Z kolei najlepsze wrażenie wśród gości sprawiał grający na lewym skrzydle zawodnik z numerem 7. Wynik 0:0 utrzymywał się do ok. 30 minuty aż do chwili, gdy Szymon Gabryelski postanowił oddać strzał. Fantastyczne uderzenie popularnego "Gaby" z niemalże 35 metrów zaskoczyło bramkarza i otworzyło wynik meczu. Niedługo później Sławek Miziniak zgrywa piłkę rzuconą z autu do Eryka Prokopowicza, Eryk uruchamia Piotra Jażdżewskiego, a ten mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi i schodzimy na przerwę z wynikiem 2:0. W drugiej połowie staramy się dalej stwarzać liczne okazje, co doprowadziło do dobrych okazji Prokopowicza i Sobczyka, jednak oba strzały nie kończą sie bramkami, choć strzał Eryka trafił w poprzeczkę. W końcówce meczu piłkę z rzutu rożnego dośrodkowuje Budzowski, a skutecznie główkuje Matysiak. W ten sposób ustala wynik spotkania na 3:0, dzięki czemu Lotnik odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Celem na najbliższe spotkanie będzie podtrzymanie dobrej passy i pokonanie za tydzień drużyny GKS Kobierzyce.